Peeling do twarzy co warto wiedzieć

 


Peeling pozwala na głębokie oczyszczenie twarzy oraz pobudzenie jej mikrokrążenia.
Złuszczanie martwego naskórka to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji skóry. Jego nadmiar prowadzi do zapychania porów, a w konsekwencji może doprowadzić do trądziku. Zarówno dermatolodzy, jak i kosmetyczki są w tym temacie zgodni - peeling do twarzy to doskonały sposób, by pobudzić skórę twarzy do działania.

Peeling pozwala na głębokie oczyszczenie twarzy poprzez wykonywany przy tej okazji mikromasaż - skóra zaczyna pracować intensywniej i produkuje większą ilość włókien kolagenowych i elastynowych, które pozwalają jej zachować gładkość i elastyczność. Twarz po zabiegu złuszczania naskórka nabiera ładniejszego i promiennego kolorytu, gdyż peeling skutecznie poprawia ukrwienie, a także jest doskonale przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Peelingowanie twarzy nie może być wykonywane codziennie, ponieważ zbyt częste stosowanie może doprowadzić do podrażnień. Najlepiej, aby peeling był stosowany raz w tygodniu. W przypadku osób ze skórą wrażliwą warto stosować peelingu raz na 15 dni. Peelingi nie powinny być wykonywane bezpośrednio po depilacji, ponieważ również może prowadzić do podrażnienia. 

Jeśli Twoja skóra nie wygląda tak, jakbyś chciała. Posiada przebarwienia, ślady potrądzikowe i widoczne zmiany barwnikowe, wypróbuj peeling do twarzy, który zawiera substancje rozjaśniające i wybielające.

Powinniśmy my również pamiętać, że peeling powinien być obowiązkowym punktem pielęgnacji. Bez względu na wiek, rodzaj cery i problemy skórne, które na niej występują. Jego działanie obejmuje naskórek, który powinien złuszczać się samoistnie. Niestety z czasem jego zrogowaciała warstwa znika coraz wolniej, ten proces zakłóca także przemęczenie, stres i używki. 

Objawem nieprawidłowości w procesie naturalnego złuszczania naskórka jest szarzenie skóry. Cera staje się szorstka w wyniku nabudowania warstw obumarłego naskórka. Traci blask i zdrowy koloryt. Martwe komórki naskórka mogą powodować zatykanie się ujść gruczołów łojowych. W ten sposób powstają zaskórniki, a pory ulegają rozszerzeniu. Jeśli w dodatku dojdzie do zakażenia bakteryjnego sebum gromadzącego się w mieszkach włosowych to powstaną bolesne stany zapalne

Komentarze